Slayt İndir » Animasyonlu Sunum Hazırlama

Animasyonlu Sunum Hazırlama

Animasyonlu sunum hazırlama slaydınızı süslemek ve etkili olmasını sağlamak için tercih edeceğiniz bir yöntem olabilir. Böylelikle hedef kitlenizin dikkatini çekerek konudan uzaklaşmamasını sağlayabilirsiniz. Slaydınıza animasyon eklemek için ise sunum hazırlama programlarından birini tercih ederek, animasyonlu sunuma sahip olabilirsiniz.

Animasyonlar Sunuma Nasıl Eklenir?

Animasyonlu slayt hazırlamak için öncelikle sunum hazırlama uygulamalarından birine erişmelisiniz. Pek çok seçeneğin karşınıza çıkacağı bu aşamada, çeşitli animasyonların bulunduğu programı seçmeyi tercih edebilirsiniz. Google Slides, Prezi, PowerPoint, Canva gibi pek çok uygulama sayesinde erişim sağlayabileceğiniz bu animasyonlara aynı zamanda Powtoon uygulamasıyla da ulaşabilirsiniz. Özellikle bol miktarda bulunan animasyonlar kullanmak isteyenler için Powtoon ideal olacaktır.

Slayta animasyon eklemek için seçtiğiniz bu uygulamalardan birinde sunumuzun içeriğini hazırladıktan sonra tasarım kısmına geçebilirsiniz. Tasarım aşamasında yapmanız gereken tek şey ise, üst kısımda bulunan ‘Animasyonlar’ seçeneğini seçerek bir animasyon belirlemektir. Bu sayede animasyon sunumları aracılığıyla hedef kitlenizi konuya çekmeyi başarabilirsiniz.

 

Animasyonlu Sunumlar Nasıl Düzenlenir?

Animasyonlu slayt yapmak için öncelikle seçtiğiniz animasyonu sunum içerisinde başlatmanın pek çok farklı yolu vardır. Eğer ki animasyonun bir sayfaya tıkladığınızda başlamasını istiyorsanız ‘Tıkladığında’, bir önceki animasyon ile aynı anda başlamasını istiyorsanız ise ‘Önceki İle’ seçeneğini seçmelisiniz. Bunun tersi olarak önceki animasyondan sonra başlatmak istiyorsanız da ‘Öncekinden Sonra’ butonuna tıklamalısınız. Eğer daha fazla animasyona daha fazla animasyon eklemek isterseniz, animasyonu seçerek ‘Animasyon Ekle’ butonuna basınız ve yeni ekleyeceğiniz animasyonu seçiniz. Animasyon ekleme aşamanız bittikten sonra ise eğer ki animasyonların sıralamasından hoşnut olmadıysanız, tekrardan düzenlemek yerine ‘Daha Önceye Taşı’ veya ‘Daha Sonraya Taşı’ seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Böylelikle yaptığınız animasyonlu sunumlar sayesinde hedef kitlenizin sizi dikkatli bir şekilde dinlemesini sağlayarak daha çok beğeni toplayabilirsiniz. Dinleyicinin daha çok dikkatini çeken bu tür sunumlar, pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Etkileyici olmalarının yanı sıra bilgi akışını da kolaylaştıran bu sunumlar, her türlü açıdan verim alınmasını sağlamaktadır. Ayrıca hazır olarak uygulamalarda bulunan bu animasyonlar sunumunuza renk de katmaktadır. Siz de animasyon sunum yapmak konusunu işinize en çok yarayacak programı seçerek kolay bir hale getirebilirsiniz.

Animasyonlu Sunum Hazırlamak İçin Kullanabileceğiniz Programlar:

PowToon İndir

Microsoft Powerpoint İndir

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?