Emaze

Emaze Sunum Nasıl Hazırlanır?

İnternet ortamında sunum hazırlamak için kullanılabilen ve ücretsiz olan Emaze, hiçbir ek uygulama gerektirmediği için sunum hazırlama konusunda büyük kolaylıklar sağlıyor. Bünyesinde birçok hazır şablon ve geçiş efekti bulunduran Emaze sunum hazırlama açısından zorlanmanıza engel oluyor. Bu platformda sunum yapmak için ise tek yapmanız gereken şey, web sitesine ulaşarak üye olmanız.

emaze nedir indir

Emaze ile Sunum Hazırlama

Emaze kullanımı açısından oldukça kolay adımlar içeriyor. İlk olarak web sitesine giriş yapıp karşınıza çıkan ekrandan üye oluyorsunuz. Sonrasında ‘Create Now’ butonuna bastıktan sonra ‘Presentation’ yazısını seçiyorsunuz. Burada karşınıza örnek şablonlar çıkacak, bu yüzden beğendiğiniz şablonlardan herhangi birini seçtikten sonra boş sunu sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Bu aşamada yazı, şekil ve resim ekleyip bunlara efekt de ekleyebiliyorsunuz.

Resim ya da yazının üzerine tıklamanız durumunda ise, onların arka planını ya da çerçevesini düzenleyebilirsiniz. Ayrıca medya eklemek isteyenler için medya seçeneğinin alt başlıklarında müzik, Youtube ve Google+ seçenekleri mevcut. Eğer ki slaydınıza tablo veya grafik eklemek istiyorsanız ‘Chart’ yazısına tıklamalısınız. Sunumunuzu tamamladıktan sonra ise kaydedip oynatabilirsiniz. Hazırladığınız slaydı beğenmeniz durumunda ise sunumunuzu indirip kullanabilirsiniz. Bu açılardan Emaze slayt hazırlama açısından size büyük kolaylıklar sağlamış olacak.

Emaze’de Sunum Hazırlamanın Avantajları ve Dezavantajları

PowerPoint dosyalarını açma ve düzenleme imkanı sunan Emaze, depolama sıkıntısı yaratmadığı için birden fazla sunum açılmasına imkan da tanıyor. Hazırlanılan sunumların farklı dillere çevrilmesi ile de öne çıkan bu program, aynı zamanda video indirme zorunluluğunu da ortadan kaldırarak sadece internet sitesi linkinin eklenmesiyle de videoları sunuma ekleme şansı tanıyor. Fakat her ne kadar Emaze sunum yapma konusunda yardımcı olsa da, bazı kötü yanları da mevcut. Sadece 5 proje yapmanıza imkan tanıyan bu uygulama, ücretsiz olması sebebiyle de bazı alanlarda kullanım eksikleri yaşatıyor. Ayrıca farklı dosya biçimlerini indirme olanağı sadece ücretli versiyonunda bulunuyor.

Zamanı olmayanlar için hazır şablon fırsatları sunan Eraze, bunun yanı sıra bulut-tabanlı olduğunu için sunumlara her yerden çevrimiçi olmak koşuyla ulaşım sağlıyor. Tüm bu açılardan düşünüldüğünde Emaze uygulamasında sunumları yapmak daha yaratıcı ve etkileyici olmanızı sağlayacaktır.

 


DOSYAYI İNDİR

Yorum yapın