Slayt İndir » PowerPoint Müzik Ekleme

PowerPoint Müzik Ekleme

Powerpoint müzik ekleme ile çok daha keyifli hale geliyor. Hemen hemen neredeyse bütün sunumların kolayca hazırlanıldığı bir yazılım olan PowerPoint, oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Anlatacağınız konuları görsel ve animasyonlarla süslemenize olanak sağlayarak etkili bir sunum hazırlamanıza yardımcı olan PowerPoint müzik ekleme olanağı da sunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde ise, PowerPoint hızlı ve kolay bir şekilde slayt hazırlayarak hedef kitlenizin ilgisini çekmenize yardımcı olmaktadır.

 

PowerPoint’e Bilgisayardan Müzik Ekleme

Sunumunuzu hazırlama aşamasında eğer müzik de eklemeniz gerekiyorsa izleyeceğiniz basit adımlarla bu işlemi kolaylaştırabilirsiniz.

Öncelikle programı açtığınızda üst tarafta bulunan ‘Ekle’ seçeneğine tıklayınız.

Sonrasında ise karşınıza çıkan üç seçenekten ‘Ses’ ve sonrasında ‘Bilgisayarımdaki Ses’ seçeneğine tıklayınız.

Böylelikle karşınıza açılan dosyadan eklemek istediğiniz müziği ekleyerek PowerPointte müzik kullanımı sağlayabilirsiniz.

 

PowerPoint’te Ses Kaydetme

Yukarıda bulunan adımları izledikten sonra ‘Ses’ kısmına geldiğinizde ‘Ses Kaydet’ seçeneğini seçerek ses dosyanıza bir isim verip ‘Kaydet’ butonuna basınız. Sonrasında ise konuşunuz fakat bu işlem için bilgisayarınızda mikrofon erişiminin etkin olması gerekmektedir. Eğer kaydınızı gözden geçirmek isterseniz ‘Durdur’ seçeneğine basınız ve ‘Yürüt’ yazısına tıklayınız. Ses dosyasından memnun kaldıysanız ‘Tamam’ seçeneğini, yeniden kaydetmek istiyorsanız ise ‘Kaydet’ seçeneğini seçiniz. En son olarak ses kaydınızın olmasını istediğiniz slayta sürükleyerek ‘Yürüt’ butonuna tıklayınız.

 

Müzik Özellikleri Nasıl Değiştirilir?

PowerPoint müzik kullanma açısından sizlere birçok imkan sunuyor. Eğer sesi kırpmak istiyorsanız ‘Kırp’ seçeneğini seçin ve uygun bir şekilde kırpabilmek için kırmızı ve yeşil kaydırıcılarından yararlanınız. Sesinizin solarak sunuma girmesini ve solarak sunumdan çıkmasını istiyorsanız ‘Solma Süresi’ kutusunda bulunan sayıları farklılaştırınız. Eklediğiniz müziğin ses ayarlarını değiştirmek için ise ‘Ses Düzeyi’ seçeneğine tıklayarak bunu ayarlayınız. Müziğin nasıl başlayacağını belirlemek istiyorsanız aşağı doğru açılan oku seçerek ‘Tıklama Sırasına Göre’, ‘Otomatik Olarak’ veya ‘Üzerine Tıklandığında’ seçeneklerinden birini seçiniz. Eğer yüklediğiniz müziğin tüm slaytlar boyunca olacak şekilde arka planda çalmasını istiyorsanız ‘Arka Planda Çal’, siz müdahale edene kadar çalmasını istiyorsanız ‘Durdurulana Kadar Dön’ seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Böylelikle PowerPoint’te müzik ekleme yöntemi kullanarak ise sunumunuza renk katacak müzikleri kolay ve pratik bir şekilde ekleyebilirsiniz.

Bilgisayarınıza Powerpoint indirmek için lütfen aşağıdaki linki kullanın.

Powerpoint İndir

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?