Slayt İndir » Profesyonel Sunum Hazırlama

Profesyonel Sunum Hazırlama

Hayatınızın her alanında karşınıza çıkan sunum hazırlama konusunun hazırlık aşaması oldukça önemlidir. Bu aşamada sunum, görseller, yazılar, grafikler ve animasyonlar ile süslenir. Ancak bu süslemenin profesyonel de görünmesi gerekmektedir. Bunun için de profesyonel sunum hazırlamanıza yardımcı olan bazı yöntemler vardır.

Haiku Deck

iPad, iPhone ve web için geliştirilmiş bir sunum oluşturma programı olan Haiku Deck, sunumunuza ekleyebileceğiniz görseller açısından karşınıza oldukça fazla seçenek çıkarıyor. Buna ek olarak içerisinde farklı yazı tipleri, şablonlar ve filtreler de barındıran bu program, kısa bir süre içerisinde kaliteli ve profesyonel sunum hazırlamanıza yardımcı oluyor.

Slidebean

PowerPoint’e kıyasla daha çok tercih edilen ve profesyonel sunum hazırlama konusunda sunumun daha çok kişileştirilmesine olanak tanıyan Slidebean, slaytın içine metin ve grafik aktarmayı da destekliyor. Çevrimiçi bir program olmasının yanı sıra içerisinde barındırdığı yüzlerce sunum şablonu sayesinde de sunumlarınızın profesyonel gözükmesine yardımcı oluyor.

Infogram

Infografik araçlardan biri olan Infogram, diğer programlardan farklı olarak harita gibi ayrıntılı olan görselleri oluşturmanızı kolaylaştırıyor. Veri görselleştirme için tasarlanan bu sunum aracı, kullanıcı dostu arayüz ve csv ya da xls formatında biçimlenen verileri de içe aktarabilmeyi sağlıyor. Sonrasında ise aktartılan bu verileri bazı taslaklar kullanarak infografik hale getirebiliyorsunuz.

SlidesCarnival

Ücretsiz olan tema ve şablonlarıyla SlidesCarnival, bünyesinde arama motoru içerdiği için kolay bir şekilde size en uygun şablonu bulmanıza yardımcı oluyor. Kolay sunum yapma konusunda sağladığı olanakların yanı sıra hazırladığınız sunumları başka kişilerle de farklı formatlarda paylaşma olanağı da sunuyor.

Swipe

Farklı biçimdeki sunumlarınızı çevrimiçi olarak saklayabileceğiniz Swipe, aynı zamanda istediğiniz aygıttan açıp senkronize ederek slaytınızı yönetebileceğiniz bir yapıdadır. Buna ek olarak sunumunuz için geri bildirim slaytı da oluşturmanıza olanak tanımaktadır. 5 sunuma kadar ücretsiz tasarım sağlayan bu sunum dosyası hazırlama aracının, sınırsız sunum yapmak isteyenler için de ücretli versiyonu bulunmaktadır.

Prezi

Web tabanlı bir sunum aracı olan Prezi, görseller ve animasyonlar açısından oldukça zengindir. Kısa sürede profesyonel sunumlar hazırlamanıza olanak tanıyan bu program, hazır şablonlar içermesi nedeniyle daha etkileyici bir sunum ortaya çıkarmanıza olanak tanımaktadır.

FlowVella

iPad ve Mac üzerinden kullanılabilen bir sunum hazırlama aracı olan FlowVella, hazırladığınız sunumun her türlü cihaz üzerinden görüntülenebilmesine olanak tanıyor. Hızlı ve kolay bir şekilde etkileyici sunumlar hazırlamanıza olanak tanıyan bu uygulama, 4 sunuma kadar ücretsiz kullanılabiliyor.

ChartBlocks

Her cihaz ve ekran boyutuyla uyumlu olan ChartBlocks, online veri görselleştirme aracıdır. Zengin tema ve şablon olanaklarıyla profesyonel anlamda sunum hazırlamanıza olanak tanıyan bu program herhangi bir kodlama bilgisini de gerektirmez.

SlideShare

Çevrimiçi olarak hazırladığınız sunumları, internet üzerinde yayınlamanıza ve paylaşmanıza olanak sağlayan SlideShare, profesyonel slayt hazırlama konusunda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Herkese açık bir platform olması nedeniyle, hızlı ve kolay bilgi akışı sağlayan bu araç, içerisinde barındırdığı sunumları indirebilme ve başka sitelere gömebilme imkanları da tanımaktadır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?